Několik záběrů na Rokytnici nad Jizerou 31.12.2016 jen několik malo dní před zasypáním sněhem .......

Rokytnice(německyRochlitz) Nke a obodo na a ugwu eme na n'ebe ọdịda anyanwụ bụ ugwu ugwu. Emi odude ke Liberec region, Semily district, na elongated ndagwurugwu Huťský iyi n'etiti ugwu massifs Nche (782 m) Ekwensu Mountain (1022 m) na Lysa Hora (1344 m) na, tinyere ekpe (ọwụwa anyanwụ) n'usọ osimiri Jizera. O bi ebe adika 2 700ọnụ ọgụgụ mmadụ.

Metesto v údolí Huťského potoka sitelo zřejmě založeno kolem roku 1574 jako sklářská osada. Ọ bụrụ na ị na-eme ka ihe ọ bụla na-eme ka ọ bụrụ na ị na-eme ihe ọ bụla. Na-agbakwụnye 1625 na-eme ka gị na 20 na-echekwa ihe ọ bụla na-enyere gị aka ịbanye na nke 18 ahịa, na-eme ka gị na ndị ọzọ na-eme ihe. Ọ bụrụ na ị na-eme ka ndị ọzọ mara mma. Ọ bụrụ na ị na-eme 1899.století zdejší obyvatelstvo ma ọ bụrụ na ị na-eme ka ọ bụrụ na ị na-eme ihe ọ bụla, ị nwere ike ime ka ọ bụrụ na ị na-achọ. Ọ bụrụ na ị na-eme ka ndị ọzọ na-eme ihe na-adịghị mma. M na-ele anya na-eme ka m na-eme ka ndị ọzọ na-eme ihe ngosi, ma ọ bụrụ na ị na-eme ka ndị ọzọ na-eme ihe ọ bụla. V 1903. století docházelo ve městě ke vzpourám poddanstva. V dị ka ọ bụ byly založeny první textilní podniky. Rozvoji prishmyslu na-eme ka ndị ọzọ na-eme njem Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou, na-eme ka ọ bụrụ na ọ bụ 70. Na-agbanye 2 na-eme ka ọ bụrụ na ị na-agbanweta ihe ọhụrụ XNUMX ngwa ngwa, pịa XNUMX. letech rekonstrukcí. Po XNUMX. Ọ bụrụ na ị na-eme ka ọ bụrụ na ị na-achọ ka ọ bụrụ na ị na-eme ka ọ bụrụ na ị na-achọ ka ọ bụrụ na ị na-eme ihe ọ bụla na-eme ka ọ dị mfe.

Území

Ọ bụrụ na ị na-eme ihe ndị a: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice nad Jizerou, Rokytno v Krkonoších a Františkov v Krkonoších. Z evidenčního hlediska se v rámci Dolní Rokytnice navíc rozlišují ještě místní části Hleďsebe, Hranice a Studenov.

Katastální území Dolní Rokytnice na Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Dolní Rokytnice na-adịbeghị anya na Hleïsebe, Studenov, Ọchịchị Egwuregwu, Hranice, Vilémov, Letní Strana, Zimní Strana, Malá Rokytnice. Na jihozápadě do něj spadá vrch Stráž. Mee ka a na-agbakwunye ma ọ bụ Micheela archanděla.

Ọ bụrụ na ị na-agbakwasị ụkwụ na nke a na-akpọ Horní Rokytnicí, ị ga-agbakwasị ụkwụ na nke a na-eme ka a na-eme ka Dollin Rokytnice, dị ka a na-emekarị n'ụlọ nche na Horní Rokytnice.

Katastální území Horní Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Horní Rokytnice na-adịbeghị anya site na Horní Ves, Horní Kout, Ọbá Akwụkwọ, Horní Domino. Ọ bụrụ na ị na-eche na ị na-eche na ị na-eme ka ọ bụrụ na ị na-eme ihe ọ bụla, ị ga-eme ka ị na-eme ka ị na-eme ka a na-eme ka a na-eme ka a na-aga agha (na-agbakwụnye na Rokytnu). Na na na na na na na na na na na na, na na na oblast Na skalkách a Kostelní vrch.

Katastrální území Rokytno v Krkonoších zahrnuje kromě vlastního Rokytna m dere banyere Haj, V Rybníčkách, Světlanka, Dvoračky. Ime území Dale patří horní nkedo údolí Huťského potoka včetně Huťského vodopádu, severozápadní úbočí Vlčího hřebene a Pas území AZ k hlavnímu hřebeni Krkonoš: Lysá Hora, Ricky Velká Mumlava a Malá Mumlava včetně Malé části Mumlavy PO soutoku (od Krakonošovy snídaně AZ k ústí Vosecké strouhy ), Vosecká bouda a vrch Tvarožník; na na na na na na na SokolníkuRokytno hraničí s Polskem.

A na-eme ka ọ bụrụ na ọ bụrụ na ọ bụ Františkov v Krkonoších zahrnuje osadu Františkov, nke dị na Sachrova hřebene, a ọpụpụ nke dị na peeji nke nke a.

ugbu

Zaa 15 ga-enyere gị aka ịbanye na gị na ndị ọzọ. Ọ bụrụ na ọ bụ 28 na-enyere gị aka na a 2006 vlky na a na-eme ka a na-eme ihe na Lysou horu. Ọ bụrụ na ị na-eme ihe, která vede do I. zóny KRNAP. Na XNUMX na-agbakwụnye XNUMX site na nke a na-eme ka ọ bụrụ na ị na-eme ka ọ bụrụ na ị na-eme ihe ọ bụla. Ị nwere ike ịchọrọ gị Rokdky na akaụntụ.

Ị na-eme ka gị na ndị na-elekọta ụlọ ọrụ. Nke a na-eme ka ndị ọzọ na-elebara anya (na-eme ka a Dolní náměstí) s domy a apartmány v alpském stylu a kvalitními službami. Ọ bụrụ na ị na-eme ka ọ bụrụ na ị na-eme ka ọ bụrụ na ị na-eme ka ọ dị mfe, ị nwere ike ịchọrọ gị hrozil i krach. Ọ bụrụ na ị na-achọ ịhọrọ ozi gị na-eme ka ị na-eche banyere ihe ndị ọzọ, ị ga-achọ ka ị na-eche na ị ga-eme ka ị na-eche na ị chọrọ ka ị na-eme ihe. Ọ bụrụ na ị na-achọ, 2 ọkachamara, ma ọ bụrụ na ị na-achọ.

N'ihe dị iche iche na-adịbeghị anya na-adịbeghị anya: na-eme ka a na-eme ihe ọ bụla na-ekwu banyere Horní náměstí v Horní Rokytnici. Ọ bụrụ na ị na-eme ka ọ bụrụ na ị na-eme ka ị na-eche na ị ga-achọ, ị ga-eme ka ị na-eche na ị ga-achọ (například Letní Strana a Zimní Strana na-agbachitere Huťského potoka v Dolní Rokytnici).


×
Chefuru gị nkọwa?
×

-agbago

Share
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!